Svátek má: Radana|Radan

Zprávy

Velikost textu:

Vesti: Ukrajinci nedůvěřují své vládě více, než kdokoliv na světě!

Vesti: Ukrajinci nedůvěřují své vládě více, než kdokoliv na světě!

Podle amerického institutu veřejného mínění Gallup, na Ukrajině je nyní nejnižší úroveň důvěry ve vládu ze všech zemí světa.

Ilustrační foto
23. března 2019 - 11:04

Ze všech zemí světa má Ukrajina nejnižší úroveň důvěry ve vládu. Podle deníku „Vesti“, dle údajů Amerického institutu veřejného mínění Gallup, pouze 9% věří současné vládě, a pouze 12% věří, že volby na Ukrajině jsou spravedlivé.

„V předvečer voleb 31. března půjdou Ukrajinci volit s nejmenší důvěrou v jejich vládu, než nějaký jiný volič na světě. Pouze 9 procent občanů důvěřuje národní vládě, což je nejnižší úroveň důvěry ve světě již druhý rok za sebou. To je daleko pod průměrem v regionech bývalých sovětských republik (48%), stejně jako světovému průměru (56%) v roce 2018,“ uvedl institut.


Publikace zdůrazňuje, že podle výzkumníků, během prezidentství Janukovyče, úroveň důvěry v národní vládu také nepřekročila 24%. Na počátku prezidentství Porošenka lidé věřili vládě více (24%) i práci samotného prezidenta (48%).
 
„Všechny naděje však zmizely, když Ukrajinci viděli, že vláda nemůže splnit to, co lidé požadovali během revoluce,“ poznamenala a objasnila, že od roku 2015 míra důvěry ve vládu nepřekročila 14%.
 
Výzkumníci tvrdí, že nedůvěra vůči úřadům přímo závisí na korupci, kterou většina Ukrajinců - 91% - vidí v ukrajinské vládě. Kromě toho, poznamenali sociologové, Ukrajinci ztrácejí důvěru v čestné volby. A jen 12% obyvatel země doufá, že volby budou spravedlivé.

(kou, prvnizpravy.cz, vesti-ukr.com, foto: arch.)