Svátek má: Radana|Radan

Zprávy

Velikost textu:

DW: Trumpoví odpůrci nepřiznají, že „spiknutí s Ruskem" je mýtus!

DW: Trumpoví odpůrci nepřiznají, že „spiknutí s Ruskem" je mýtus!

Američtí politici a novináři stále mluví o vztazích mezi Trumpem a Ruskem, a to i přesto, že senátní zpravodajský výbor nenalezl žádné důkazy o spiknutí, uvedl Daily Wire.

John Brennan, bývalý šéf CIA
17. února 2019 - 04:20

Podle rozhlasového komentátora  Andrewa Klavana oponenti Trumpové investovali tolik do tohoto mýtu, že už ho nemohou couvnout.

Nechtějí, nemohou to nechat minulosti, protože si vybudovali celou mytologii ... Poslouchejte, Trump zvítězil, protože překonal strašlivého, hrozného kandidáta. Možná, že Trump sám nebyl tak dobrý kandidát, ale přehrál Hillary Clintonovou. Vždy byla špatným politikem, a to jak v agitaci, tak obecně s dlouhou historií korupce, se skandálem, který se vyvíjel během volební kampaně. Byl to skutečný, neformální skandál.

A oni ... fakt, že Rusové intrikůjí a snaží se rozdělit ... Vždycky to dělali, jsem si jist, a my s nimi děláme totéž. Jsou to jen špióni proti špionům, nic zvláštního. Ale oni (demokraté) se k toho drželi a v tuto chvíli utratili miliony našich dolarů při vyšetřování.

Dokonce i (novinář NBC) Dilanyan napsal na Twitteru: „Ujasněme si, že senátní výbor pro zpravodajství nenašel žádný důkaz Trumpovy neviny." V odpovědi jsem mu napsal: „Víte, oni také nenašli důkazy o vaší nevině."

Nelze najít důkazy o něčí nevině za takový zločin. Samozřejmě, v případě některých zločinů můžete dokázat, že to udělal někdo jiný a podezření z vás bude sňato. Pokud dokážete, že vrah je někdo jiný, znamená to, že jste nezabil. Ale zločin tohoto druhu ... Je nemožné dokázat, že to nebylo.

On (Trump) mluvil s Rusy, ale s kým proboha nemluvil? Trump byl nově příchozí a jeho volební štáb byl plný průměrných a nezkušených lidí, protože žádný z významných republikánů, žádný z profesionálů se nechtěl připojit k jeho volební kampani. Takže se musel vypořádat s mnoha pochybnými osobnostmi, jako je Paul Manafort. Jsem si jistý, že mluvili se všemi druhy lidí. Ale skutečnost, že se Trump spikl s Ruskem, aby zkreslil výsledky voleb, je prostě absurdní! Opravdu, absurdní.

Pokud se někdo domlouvat s Ruskem, tak to byla samozřejmě Hillary Clintonová - aby získala kompromitující informace, nepravdivé informace o Donaldu Trumpovi.

A pak si všichni pospíšíili vystupovat - ve skutečnosti, aby tato pohádka, tato fikce nikam nezmizela. Koneckonců, pokud se vzdávají výmyslu, vzdají se výmyslu ... Poslouchejte, nikdy nestanoví, že se Trump nespikl s Rusy. Mohou jen potvrdit, že nemají důkaz o tajné dohodě. To v nejlepším případě. Ale nemají v úmyslu opustit tento příběh. K tomu nesměřují.


Například John Brennan, bývalý šéf CIA, který lže Kongresu o špehování Trumpa. Jedná se o stejnou osobu, která přišla a řekla: „Ne, ne, my nešpiclujeme!" - právě v době, kdy kutal v jeho počítačích. A tak se zoufale snaží udržovat tento výmysl, poukázal redaktor a uvedl citaci bývalého šéfa CIA.

John Brennan, bývalý ředitel CIA: „Spiknutí je přímo pod nosem! Koncem července Donald Trump otevřeně vyzval ruskou rozvědku, aby našla e-maily Hillary Clintonové. Setkání se uskutečnily ve Trump Towers. Byly zde kontakty mezi různými lidmi spojenými s volebním vedením Trumpa a Rusy. Tato tajná dohoda je podle mého názoru zcela zřejmá a očividná. A tým Muellera se snaží zjistit, zda tato interakce dosáhla úrovně zločineckého spiknutí, zda byl jimi porušen zákon. Lze se spiknout, aniž byste porušili zákon. Vím, že senátní zpravodajský výbor učinil prohlášení, že nenalezl přímé důkazy o zločinném spiknutí. To však nespadá do kompetence Výboru pro zpravodajství Senátu. Vyšetřování trestních věcí vede FBI a tým zvláštního žalobce. Doufal jsem, že senátní zpravodajská komise vyšetří, co Rusové dělají, jak reagovaly vláda, zpravodajské a donucovací orgány, a co můžeme udělat, abychom se lépe připravovali na to, abychom Rusům neumožnili zasahovat do voleb. Vyžadují zpravodajské služby další pravomoci, nástroje nebo schopnosti? Potřebujeme užší spolupráci federální vlády se státy, abychom lépe chránili volební infrastrukturu? To by měly dělat naše kongresové výbory! Vyšetřování trestních případů by mělo být ponecháno na ministerstvu spravedlnosti, FBI a zvláštnímu státnímu zástupci.“

To vše je naprosto hanebné! Poslouchejte, demokraté říkají svůj příběh, republikáni jejich. Nebudu vás ujišťovat, že republikáni svítí andělé pravdy. To je absurdní. V tom ale věc nespočívá. Podstatou je, že obrovská, gigantická informační organizace - americké média - plně, téměř zcela podporuje jen jednu stranu. A ve skutečnosti vyfabrikovává tento výmysl, dělá, aby každý slyšet tento výmysl a nikdo neslyšel nic, co by bylo s ním v rozporu, dodal Andrew Klavan.

(kou, prvnizpravy.cz, dailywire, foto: arch.)