Svátek má: Zuzana

Zprávy

Velikost textu:

Chytré televizory vás mohou sledovat a nahrávat i v ložnici

Chytré televizory vás mohou sledovat  a nahrávat i v ložnici

Populární funkce Smart TV, jako je hlasové ovládání a fotoaparát, mohou majitelům ublížit, tvrdí americká televize NBC.

Ilustrační foto
5. prosince 2019 - 23:44

FBI varuje, že chytré televizory lze snadno crackovat a hackeři mohou špehovat lidi v jejich domovech. Kromě toho jsou osobní údaje zasílány přímo společnostem, jako jsou Amazon, Facebook a Netflix  a ti mají z toho prospěch

Na svátky obchody nabízejí „chytré televizory“ a  velké slevy. U těchto nákupů však riskujete, že budete platit osobními údaji. Federální vyšetřovací úřad varoval, že vaše televize může být hračkou v rukou hackerů.

V nejlepším případě mohou přepínat kanály, hrát si s hlasitostí a ukazovat vašim dětem obscénní videa. V nejhorším případě se hackeři mohou připojit k televizní kameře a mikrofonu ve vaší ložnici a tiše vás následovat.„Smart TV“ jsou vybaveny mikrofonem, obvykle zabudovaným do dálkového ovladače, který vám umožňuje ovládat zařízení hlasem a to je právě ono: Odborníci varují: mikrofon vždy funguje a čeká na povel.

Podle výsledků studie o přezkumu uživatelů provedené v roce 2018 mají miliony „inteligentních televizí“ bezpečnostní otvor. Možná jen vaše data loví hackeři. Nedávná studie zjistila, že mnoho zařízení automaticky odesílá data do Amazon, Facebook a Netflix.

Pokud se vám to nelíbí, zkontrolujte nastavení televizoru. U některých modelů můžete vypnout sběr uživatelských dat a mikrofon. A jak doporučuje FBI, zakryjte fotoaparát černou páskou - chráňte své osobní údaje improvizovanými prostředky.

(rp,prvnizpravy.cz, nbc, foto:arch.)