Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Řidiči musí počítat s tvorbou kolon a se zdržením

Řidiči musí počítat s tvorbou kolon a se zdržením

V pondělí 3.srpna byla zahájena oprava silnice I/3 v km 37,4,-40,6. Jedná se o úsek mezi výjezdem z obce Miličín směr Benešov, po okraj obce Oldřichovec na jeho vjezdu od Tábora.

Oprava silnice
5. srpna 2020 - 12:30

Probíhá zde rekonstrukce povrchu vozovky v celé její šířce vč. frézování a pokládky mikrokoberce, který slouží k ochraně proti pronikání vody, k prodloužení životnosti vozovky a k omezení vzniku a šíření poruch.

Práce budou prováděny ve dvou etapách. V rámci každé z etap bude realizován vždy jeden jízdní pruh. V pondělí 3. srpna se začalo jízdním pruhem ve směru na Prahu na výjezdu z Miličína. Oprava omezí provoz na tomto důležitém tahu z Prahy na jih Čech a opačně. V místě aktuálních prací, vždy v délce cca 250m, bude provoz sveden pouze do jednoho jízdního pruhu a bude řízen kyvadlově světelnými signály nebo k tomu určenými regulovčíky, aby byla zajištěna maximální plynulost provozu v obou směrech.Kompletní  přibližně 3200 metrů dlouhý úsek by měl být dle plánu hotov do 26.8. v závislosti na situaci v místě a počasí. S ohledem na intenzitu provozu na silnici I/3 musí řidiči počítat před omezením  s tvorbou kolon a se zdržením.

Stredoceskenovinky.cz informoval Mgr. Martin Buček za Ředitelství silnic a dálnic ČR.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:řsd)