Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Od 4.července propojí nová linka Tanvaldsko s Bedřichovem

Od 4.července propojí nová linka Tanvaldsko s Bedřichovem

Od soboty 4. července byla zavedena nová linka číslo 791 z Liberce přes Bedřichov, Hrabětice, Josefův Důl, Albrechtice a Desnou do Tanvaldu.

Ilustrační foto
6. července 2020 - 07:00

Linka kromě posílení nabídky spojení v „tradiční“ turistické relaci z Liberce na Bedřichov nabízí mj. také novou nabídku spojení, a sice propojení Tanvaldska s Bedřichovem.

Nová linka bude vedena o víkendu v rozsahu tří párů spojů. Odjezdy z Autobusového nádraží v Liberci budou v 8:15, 10:45 a 15:15, resp. o 10 minut později z terminálu Fügnerova. Odjezdy z terminálu v Tanvaldu budou v 9:35, 13:35 a 17:35.

„Ve spojení Tanvaldska s Bedřichovem vidíme dosud nevyužitý potenciál, a mj. proto je zavedena právě tato linka,“ říká Jan Sviták, náměstek hejtmana pověřený řízením resortu dopravy. „Prodloužením letní turistické linky z Liberce do Hrabětic až do Tanvaldu tak nabídneme nové možnosti spojení v horských oblastech, které, jak věříme, ocení zejména turisté,“ doplnil Sviták.

Nová linka bude v Tanvaldu navazovat na vlaky, čímž se zlepší dostupnost také pro Albrechtice v Jizerských horách. Spoje jedoucí z Albrechtic budou mít přípoj ve směru Praha, a to buď na autobusovou linku 780, nebo na rychlík.

Linku zajistí ČSAD Liberec a bude plnohodnotně zařazena do systému integrované dopravy IDOL.

„Současně proběhne testování nového tarifního propojení mezi Hraběticemi a Josefovým Dolem. Pokud proběhne vše bez komplikací, máme v plánu do IDOL zařadit v roce 2021 také cyklobus, který využívá téměř stejnou trasu,“ poodhaluje Otto Pospíšil ze společnosti KORID LK.

Pro Libereckenovinky.cz Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí, Krajský úřad Libereckého kraje

(lh,libereckenovinky.cz,foto web LK)