Svátek má: Zuzana

Politika

Velikost textu:

ČT24: Z čeho jste více nervozní z toho, co přichází z Ruska nebo z Číny

ČT24: Z čeho jste více nervozní z toho, co přichází z Ruska nebo z Číny

Vedení pořadu Události, komentáře ve středu 29.4.2020 ze své moderátorské stáje na ministra zahraničí Petříčka a šéfa Senátu Vystrčila vypustillo blondýnku v červeném kabátě Witowskou, aby ona mimo jiné se obou politiků zeptala: „Z čeho jste více nervozní z toho, co příchází z Ruska nebo z Číny?"

Světlana Witowská
30. dubna 2020 - 08:15

Zatímco ministr Petříček přiznal, že je v klidu a z jeho odpovědi rozmrzelé moderátorce, které vlastně na podivně návodnou otázku neodpověděl, udělal radost až šéf Senátu Vystrčil. 

„Snaží se nás rozdělit, co se týká Koněva, Taiwanu a přístupu ke koronavirové krizi. Pokud je národ takto oslabován, lidé se hádají  mezi sebou, pak jsou soustem pro ty, aby je někdo jiný ovlivňoval, aby dělali, co velmoci chtějí. Je nejvyšší čas si to uvědomit a začít chránit svobodu a demokracii. Jen ta je cennější než jestli někde stojí nebo nestojí nějaká socha," prohlásil původní profesí učitel matematiky a fyziky Vystrčil.

Další otázka madam Witowské by se měla stejně jako ta předchozí, dostat do učebnice žurnalistiky jako příklad snad i dokonce v idelologicky zaměřeném rozhovoru  nepřípustného návodného dotazu:  „Tři pražští zastupitelé, kteří byli zvoleni ve svobodných volbách a oni dostali policejní ochranu, protože jsou ve vážném ohrožení, neměla by ČR říci, tak tady už končí meze čehokoliv a tohle si nenecháme líbit. Jsou v ohrožení tři pražští zastupitelé?" zeptala se žena z veřejnoprávní televize, která je placena z koncesionářských poplatků, jež  každý z nás a každý měsíc posíláme na účet České televizi.Proč se najednou do výzvy:  „neměla by ČR říci, tak tady už končí meze čehokoliv a tohle si nenecháme líbit!" připletli ještě primátor Prahy Hřib a šílenec z Řeporyjí Novotný? Neřádila paní Witowská tak trochu ve střetu zájmu?

„Není to tím, že kdo rozhoduje, zda moderátorky druhý manžel Witowský bude nebo nebude generálním ředitelem Dopravních podniků hl.m. Prahy,  je především jeden ze „tří pražských zastupitelů" primátor Prahy Hřib, kterému slovy starosty Koláře také nějaká  "spodina" usiluje o zdraví?" zeptal se jeden z našich čtenářů.


(ps, Prvnizpravy.cz, ČT24: Události, komentáře, foto: z TV)